Angelika Liczberska z brązem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

czwartek, 19 października 2017 r., 12:03

Zawodniczka GKS Cartusii Kartuzy - Angelika Liczberska, w miniony weekend wystartowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Osielsku. Z zawodów wróciła z brązowym medalem. Był to debiut zawodniczki w kartuskich barwach. To nie jedyny start zawodników Cartusii w ostatnim czasie. Tydzień wcześniej startem w Pucharze Polski w Radomiu sezon zakończyli kadeci. Gor Houspyan zajął tam trzecie miejsce.

Podczas Młodzieżowym Mistrzostw Polski, które w dniach 13-15 października zorganizowano w Osielsku, startowały również zawodniczki zapasów w stylu wolnym do lat 23. Wśród nich była nowa zawodniczka Cartusii Kartuzy Angelika Liczberska. Zapaśniczka zadebiutowała z sukcesem - zdobyła brązowy medal.

W pierwszej swojej walce pokonała reprezentantkę Łodzi - Justynę Boczek, a w kolejnej uległa Katarzynie Kamińskiej z Chełma. W decydującym o brązie spotkaniu stoczyła walkę z Justyną Świączek ze Stoczla Łukowskiego i zwyciężyła przewagą punktową. Jest to już szósty medal zawodników GKS Cartusia na zawodach rangi Mistrzostw Polski, ale pierwszy w młodzieżówce.

Tydzień wcześniej, w dniach 6-8 października w Radomiu odbyły się zawody III Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Była to jednocześnie ostatnia impreza sportowa tej grupy wiekowej. Wystartowali w niej również zawodnicy Cartusii.

- Był to dosyć ciężki start dla naszych reprezentantów, gdyż wielu z nich dopiero rozpoczyna starty w tej grupie wiekowej, stąd wyniki nie najwyższych lotów.Turniej był mocno obsadzony, oprócz kompletu zawodników krajowych, na matach wstawiły się silne reprezentacje Ukrainy oraz Litwy, które w dużej mierze nadawały ton tej rywalizacji. - informuje klub.

Gor Houspyan w kategorii wagowej 42 kg zdobył trzecie miejsce. W kategorii 54 kg na dziesiątym miejscu uplasował się Narek Mkhytaryan,a na trzynastym Andrzej Drewa. Olivier Godziński zajął jedenaste miejsce w kat. 63 kg. Natomiast w kat. 69 kg miejsce szesnaste zajął Dawid Szynszecki, a 23. Michał Ducher.