Zgłoś kandydata do Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych

czwartek, 19 października 2017 r., 14:52
fot. archiwum

Tylko jeszcze przez niecały tydzień można zgłaszać kandydatów do Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych, a więc siedmioosobowego zespołu doradczego dla samorządów, a składającego się z przedstawicieli organizacji. Wybory na szóstą kadencję odbędą się już 9 listopada.

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego jest niezależnym zespołem doradczym dla samorządów. Składa się z siedmiorga osób, które uzyskały największą ilość głosów w tajnych wyborach. Działa w celu poprawy warunków funkcjonowania sektora pozarządowego w powiecie i dba o wzajemne relacje z samorządami.

9 listopada odbędą wybory do szóstej kadencji rady. Kandydatów do tegoż organu można zgłaszać do 25 października do godziny 15.30 w Starostwie Powiatowym w Kartuzach. Liczy się data wpływu zgłoszenia do urzędu. Kandydat musi być członkiem organizacji pozarządowej powiatu kartuskiego. Każda organizacja może zgłosić tylko jednego kandydata. Zgłoszony kandydat musi wyrazić zgodę na kandydowanie i na upublicznienie informacji o ich osobach.

Warto również przypomnieć, że prawo wyborcze ma jedna upoważniona przez daną organizację osoba. Jej zgłoszenia stowarzyszenia powinny dokonać do 3 listopada br. na e-mail: zdrowie@kartuskipowiat.pl lub telefonicznie pod nr (58) 694-82-71 wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz nazwy reprezentowanej organizacji.

Regulamin, karta zgłoszenie kandydata oraz formularz upoważnienia do głosowania dostępna jest na stronie kartuskipowiat.com.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.