W weeekend będą utrudnienia na linii PKM - na odcinku Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo

piątek, 20 października 2017 r., 18:09
fot. archiwum

Od piątku od godz. 20 do poniedziałku do godz. 4 rano zaplanowano prace na jednym z torów linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zostanie wyłączony tor na odcinku między stacjami Gdańsk Matarnia - Gdańsk Rębiechowo. W związku z tym, jak informuje PKM, pojawić się mogą niewielkie utrudnienia w ruchu pociągów, również tych jadących w kierunku Kartuz i Kościerzyny.

Utrudnienia związane są z koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych i gwarancyjnych, które trzeba wykonać jeszcze przed rozpoczęciem zimy. Jeden z torów na odcinku Matarnia - Gdańsk Rębiechowo wyłączony będzie od piątku od godz. 20 do poniedziałku do godz. 4 rano.

Pociągi SKM na tym odcinku jeździć będą z prędkością ograniczoną do 50 km/h. Na przystanku PKM Gdańsk Port Lotniczy nieczynny będzie natomiast peron 1. Pociągi we wszystkich kierunkach (Gdańsk, Gdynia, Kartuzy i Kościerzyna) odjeżdżać będą z peronu 2, przy torze nr 2.

- Aby związane z tym utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla pasażerów, wszystkie prace zaplanowane zostały na weekend, kiedy z linii PKM korzysta mniej osób niż w dni robocze. Przewidywane opóźnienia pociągów, które pomiędzy Matarnią i Rębiechowem poruszać się będą tylko po jednym torze, mogą jednak wynieść - w zależności od pory dnia - od kilku do kilkunastu minut - informuje PKM.

- Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i dołożymy wszelkich starań, aby były one dla pasażerów jak najmniejsze - dodaje PKM w komunikacie.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.