Banino. Budowa ulicy Borowieckiej ma się ku końcowi

sobota, 21 października 2017 r., 19:39
fot. Longina Templin

Ul. Borowiecka jest długą ulicą. Zaczyna się od ul. Lotniczej, przechodzi przez osiedle domków jednorodzinnych i dalej ciągnie się przez las w stronę Borowca. Prace podzielono na dwa odcinki, od ul. Lotniczej do skrzyżowania z ul. Klonową oraz od skrzyżowania z ul. Świerkową aż za ul. Wodnika. Wykonawcą robót była firma budowlana MTM w Gdyni. Koszt inwestycji to około 1,5 mln złotych.

Pierwszy odcinek wynosi około 300 metrów. Asfaltowa jezdnia jest sześciometrowej szerokości z obustronnym chodnikiem i ścieżką rowerową. Ponadto wybudowano parking na kilkanaście miejsc.

W planach miejsc postojowych miało być dziesięć. Wzięto jednak pod uwagę sugestie miejscowej rady sołeckiej i parking powiększono o dodatkowe osiem miejsc. Tak więc razem jest ich w tej chwili 18.

- Przy tej okazji zrobiliśmy drugi odcinek. To również 300-metrowa droga asfaltowa za osiedlem w kierunku Borowca. Ten odcinek ma skromniejszą technologię. Nie ma tam chodników, brakuje kanalizacji deszczowej i nie przebudowano wodociągu - powiedział Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Prace przy drugim odcinku zakończono we wrześniu, a te związane z pierwszym odcinkiem potrwają do końca listopada.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.