Magia Kaszub na obrazach Stanisławy Neubauer - wernisaż w Muzeum Kaszubskim

poniedziałek, 23 października 2017 r., 11:10
fot. nadesłane/Muzeum Kaszubskie/autor zdjęć: Ryszard Mielewczyk

Kilkadziesiąt zachwycających, kolorowych obrazów Stanisławy Neubauer podziwiać można w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Wystawa prac artystki czynna będzie tam do 20 listopada.

W czwartkowe popołudnie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach uroczyście otwarto wystawę pt. "Magia Kaszub", na której swoje obrazy prezentuje Stanisława Neubauer. Na ekspozycji podziwiać można około siedemdziesięciu prac artystki.

Stanisława Neubauer mieszka w Somoninie, maluje od ponad 20 lat. W swoich pracach najczęściej prezentuje kaszubskie krajobrazy, architekturę wsi czy też etnodesign. Jak podkreśla sama malarka, to co się na obrazach wynika z jej głębi i tego co, jej w duszy zagra.

Na wernisaż wystawy przybyło kilkudziesięciu gości, w tym Wojciech Jaworowski zastępca burmistrza Kartuz, Ryszard Mielewczyk przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego oraz przyjaciele muzeum i artystki. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor kartuskiego Muzeum Barbara Kąkol. Wystawę uświetnił występ Marty i Rozalii, które pod okiem Sebastiana Szumana dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach zagrały piękny koncert gitarowy.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace malarki wzbudziły   entuzjazm i podziw wśród zwiedzających, którzy docenili wielobarwność pejzaży.

Prace można podziwiać w Muzeum Kaszubskim do 20 listopada.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.