Tydzień Kodowania w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie

poniedziałek, 23 października 2017 r., 11:24
fot. nadesłane

CodeWeek jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W październiku wielu krajach odbywały się wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzają uczniów już od najmłodszych lat w podstawy programowania. W tym roku CodeWeek odbył się już po raz piąty, a w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie po raz trzeci. Tegoroczny Tydzień Kodowania odbywał się pod hasłem "My friendScottie".

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej wykorzystały również matę, na której dzieci klas 0 i Ikodowały wcześniej wymyślone figury. Klasa 0a kodowała "jesiennie", klasy pierwsze użyły kolorowych wzorów w kształcie kółek.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się gra edukacyjna Scottie go! Bez względu na wiek, uczniowie zerówki i klas pierwszych układali algorytmy na planszy, które następnie były skanowane za pomocą tabletów i wykonywane w programie. Na uwagę zasługuje fakt, że połączenie programu z grą planszową pozwoliło dzieciom na zaplanowanie najpierw jak rozwiązać problem, a następnie program zainstalowany w tablecie pozwolił na sprawdzenie, czy pomysł był właściwy.

Ale na tym nie koniec zabawy z programowaniem. Nauczyciel informatyki Sławomir Szymański zorganizował zajęcia z ozobotami, w czasie których dzieci mogły zaplanować działania minirobotów.
Warte podkreślenia jest to, że dzieci doskonale sobie poradziły z zadaniami o różnym stopniu trudności oraz wspaniale ze sobą współpracowały, mimo tego, że na co dzień chodzą do różnych klas.

Nauka programowania staje się coraz ważniejsza ze względu na rosnące potrzeby jakie stawia nam dalsza edukacja i rynek pracy.
Mamy nadzieję, że im wcześniej nasze dzieci spotkają się z programowaniem, logicznym myśleniem, kreatywnym rozwiązywaniem problemów, tym łatwiej w przyszłości będą rozwiązywały zadania, które spotkają na swojej edukacyjnej drodze.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.