Sulęczyno. Pół wieku to dla nich mało - świętowali jubileusze małżeńskie

wtorek, 24 października 2017 r., 15:38
fot. AL

Marszem Mendelssohna, a więc melodią znaną jubilatom sprzed pół wieku rozpoczęła się uroczystość z okazji złotych godów w Sulęczynie. Poza złotymi jubilatami nie zabrakło też par, które mogą poszczycić się 55-letnim, 60-letnim, a nawet i 65-letnim stażem małżeńskim. Na wszystkich czekały kwiaty, upominki, gratulacje i najserdeczniejsze życzenia.

Jak co roku jubileusze co najmniej półwiecznego pożycia małżeńskiego postanowiono uczcić w sposób szczególny i niezwykle uroczysty. Władze samorządowe postanowiły zaprosić świętujące pary do "Karczmy na Stromej" w Sulęczynie. Był obiad, toast przy lampce szampana, a całą uroczystość uświetnił występ kapeli.

Najważniejszym i najprzyjemniejszym momentem spotkania było wręczenie jubilatom pamiątkowych medali przyznanych przez Prezydenta RP. W jego imieniu wręczali je wójt Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki oraz kierownik lokalnego Urzędu Stanu Cywilnego, Bogumiła Paszylk.

Świętujące pary odbierały też okazałe podarunki i symboliczne bukiety kwiatów. Nie zabrakło też wielu życzeń na kolejne wspólne lata.

- 50, 55, 60 i 65 lat temu, a więc u progu w startu w nową przyszłość towarzyszyła państwu nutka obawy i zatroskania. Dzisiaj każdy z państwa powie, że dokonał jakże ważnego i dobrego wyboru w swoim życiu. Doczekaliście państwo tak pięknych jubileuszy, że dziś jesteście nie tylko szczęśliwymi małżonkami, ale też rodzicami, dziadkami, pradziadkami, jak również prapradziadkam - życzyła Bogumiła Paszylk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sulęczynie.

- W imieniu samorządu chciałabym państwu podziękować za tę miłość, dobre wychowanie dzieci i nieprzespane noce przy nich, za cierpienia i łzy, za wszystko czego dokonaliście w swoim życiu. Gratulujemy tak pięknych jubileuszy i życzymy, aby było nam dane spotykać się w tak zacnym gronie jak dziś na kolejnych rocznicach pożycia małżeńskiego - podsumowała.

Złote jubileusze małżeńskie świętowali:
Maria i Eugeniusz Brezowie z Podjaz
Urszula i Zygfryd Karczowie z Sulęczyna
Gertruda i Gerard Knolowie z Mściszewic
Jadwiga i Kazimierz Kordowie z Żakowa
Urszula i Zygmunt Kreftowie z Sulęczyna
Urszula i Jan Miszkowie z Widnej Góry
Anna i Franciszek Zwarowie z Czarlina

Szmaragdowe jubileusze małżeńskie świętowali:
Feliksa i Kazimierz Atamanowie z Sulęczyna
Agnieszka i Władysław Królowie z Mściszewic
Barbara i Gerard Kullassowie z Sulęczyna
Wiesława i Celestyn Nocuniowie z Borka
Janina i Jan Pawelczykowie z Borka Kamienna
Urszula i Władysław Wichertowie z Kistówka

Diamentowe jubileusze małżeńskie świętowali:
Barbara i Józef Bielikowie z Mściszewic
Wanda i Leon Kropidłowscy z Mściszewic
Irmgarda i Zygfryd Stenclowie z Sulęczyna

Żelazne jubileusze małżeńskie świętowali:
Gertruda i Edmund Gostkowscy z Węsior
Zofia i Marian Mikołajczykowie z Sulęczyna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.