Zderzenie trzech aut w Somoninie - sprawca wypadku pijany

środa, 25 października 2017 r., 09:42
fot. BK

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorkowy wieczór w Somoninie. 30-latek, który go spowodował miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyznę obowiązywał też zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2019 roku.

Do zdarzenia doszło we wtorek około 18.50 na ul. Ceynowy w Somoninie, przy budynku urzędu gminy.

- Kierujący samochodem marki ford 30-letni mężczyzna odkładając telefon po zakończonej rozmowie zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w tył volkswagena carvelle, którym kierował 33-latek. Samochód siłą odrzutu obrócił się na jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku peugeotem, którym kierował 23-latek - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała, ogólnych potłuczeń i podejrzenia wstrząśnienia mózg doznał kierowca peugeota. Przewieziono go do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Urazu lewej dłoni doznał kierowca volkswagena, na szczęście nie wymagał jednak hospitalizacji.

Kierowcy volkswagena i peugeota byli trzeźwi, okazało się jednak, że 30-latek kierujący fordem był pijany.

- Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono również, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów do lipca 2019 - informuje Jarosława Krefta.

W akcji uczestniczyli JRG Kartuzy, OSP Somonino, zespół ratownictwa medycznego i policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.