Wybieramy leżak! Na co zwrócić uwagę?

środa, 25 października 2017 r., 12:57
fot. nadesłane

Leżak z czystym sumieniem można określić mianem specyficznego i niestety - w dalszym ciągu niedocenianego mebla. Mimo szerokiego spektrum zastosowań (wyróżniamy przecież leżaki hotelowe, basenowe, ogrodowe i inne) oraz bogatej oferty producentów, do wyboru leżaka często podchodzimy bezrefleksyjnie, bez wcześniejszego przygotowania. A warto wiedzieć, że zakup właściwego leżaka znacząco podniesie komfort jego użytkowania. Aby spośród wielu dostępnych produktów wybrać idealny mebel dla siebie, powinniśmy uwzględnić kilka czynników.

Odpowiedni leżak - czyli jaki?

Praktyka pokazuje, że dobry leżak łączy w sobie zalety takie jak: wygoda, funkcjonalność, design i jakość wykonania. To właśnie na te cechy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego leżaka dla siebie i własnych potrzeb. Sprzedawcy proponują nam różne modele i bogatą kolorystykę, starając się jak najlepiej trafić w nasze upodobania. Renomowani producenci leżaków, np. firma Dominova, dbają o to, by tworzone przez nich meble były jednocześnie funkcjonalne, wygodne i stylowe.

Funkcjonalność leżaka

Dobry leżak powinien być oczywiście wygodny i elegancki, ale nie tylko. Jednym z jego najistotniejszych parametrów jest funkcjonalność. Dobrze, aby leżak był lekki, abyśmy mogli w dowolnej chwili go przenieść lub przesunąć. Powinien mieć także regulowane oparcie - najlepiej, aby regulacja była kilkustopniowa. Aby nasz leżak był jeszcze bardziej praktyczny, warto wybrać model z kółkami, co pozwoli na jego łatwy transport. Przenoszenie ułatwi nam również możliwość złożenia leżaka, dlatego idealny będzie właśnie leżak składany.

Tworzywo wykonania

Aby leżak zapewnił nam optymalny komfort i bezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego został wykonany. Zazwyczaj do wyboru mamy leżaki z drewna, aluminium lub tworzyw sztucznych, takich jak technoratan czy polipropylen. Są to najwyższej jakości tworzywa, z których konstruowane są m.in. leżaki basenowe firmy Dominova. Wybierając leżak do domu lub ogrodu, możemy również zdecydować się na wypełnienie z tkaniny. Warto zapoznać się jednak z jej technicznymi parametrami, aby mieć pewność, że zarówno materiały, jak i tworzywa użyte do produkcji leżaków są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Nie mniej istotny jest design leżaka. Warto zadbać, aby mebel pasował do aranżacji wnętrza, w jakim docelowo ma się znaleźć. Zarówno kolorystyka, jak i styl wykonania mają istotny wpływ na wrażenie wizualne i estetykę leżaka. Na szczęście, wybór na rynku jest tak duży, że bez problemu znajdziemy leżak pasujący zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej aranżacji salonu, hotelu, basenu czy tarasu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.