Gospodyni ze Zgorzałego promowała kaszubskie specjały w Łodzi

środa, 25 października 2017 r., 17:13
fot. nadesłane

Dżem z jagody leśnej, konfitury z truskawek, drożdżówka kaszubska - to specjały, które Zyta Górna ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego zabrała ze sobą na Targi Natura Food w Łodzi. Wspólnie z innymi wystawcami promowała tam Kaszuby i Pomorze na stoisku województwa pomorskiego.

Zyta Górna, prezes Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego na zaproszenie urzędu marszałkowskiego udała się na Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food do Łodzi. Odbyły się one w dniach 13-15 października i były okazją do tego, by wypromować gminę Stężyca, ale też kaszubską kuchnię i region. Na stoisku województwa pomorskiego, prócz Zyty Górnej, prezentowało się jeszcze sześcioro wystawców. W targach wzięło udział łącznie 350 producentów żywności. Pomorskie stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzili je m.in. przedstawiciele departamentu środowiska i rolnictwa województwa pomorskiego, ministerstwa rolnictwa oraz polskiej izby produktu tradycyjnego i lokalnego.

Zyta Górna promując Zgorzałe i gminę Stężyca zaprezentowała na swoim stoisku konfiturę z truskawek, dżem z jagód leśnych i kaszubską drożdżówkę. Kaszubska gospodyni częstowała również gości tabaką i wręczała im ulotki promujące gminę.

MD-Z
Info: Zyta Górna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.