Cysterna przewróciła się na trasie Kartuzy-Dzierżążno

środa, 25 października 2017 r., 20:32
fot. BK

W środę wieczorem doszło do niecodziennego zdarzenia na trasie Kartuzy-Dzierżążno. Na drodze przewróciła się cysterna przewożąca popiół służący za dodatek do produkcji betonu.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, około godz. 19 na trasie Kartuzy-Dzierżążno na wysokości skrętu na Kaliska. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn cysterna zjechała na prawą stronę drogi. Ze względu na miękkie podłoże i panujące na drodze warunki, kierowca nie zapanował nad pojazdem i ten wpadł do rowu.

- Cysterna przewoziła popiół, który jest używany do produkcji cementu. Cysterna wpadła do rowu, znajduje się poza jezdnią, natomiast transportujący ją ciągnik siodłowy przewrócił się na bok na pasie jezdnym w kierunku Dzierżążna - informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Na miejscu pracują strażacy z JRG Kartuzy, oraz specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego z Gdańska i z Tczewa. Na miejscu trwa przepompowywanie ładunku do pustej cysterny, którą podstawiła firma będąca właścicielem pojazdu. Kierowca cysterny nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został przebadany przez ratowników medycznych, nie wymaga hospitalizacji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.