Banino. Trwa budowa ulicy Tuchomskiej

czwartek, 26 października 2017 r., 09:40
fot. Longina Templin

Umowę z firmą budowlaną MTM w Gdyni zawarto w sierpniu br. Aktualnie ul. Tuchomska jest w trakcie budowy. Plan przewiduje wykonanie około 600-metrowowego odcinka drogi. Prace budowlane będą trwały do połowy listopada, a do końca roku przewidywane jest uzyskanie zgody na jej użytkowanie. Kwota kontraktu opiewa na ponad 2,5 mln złotych.

Zakres prac obejmuje asfaltową jezdnię z dwustronnymi chodnikami, ciąg rowerowy, oświetlenie, kanalizację deszczowa i przebudowę wodociągu. Dodatkowo Spółka Komunalna Żukowo zmodernizowała swoją sieć kanalizacji sanitarnej, która jest pod jej pieczą (zwiększali średnicę kolektorka sanitarnego). Firma MTM jest w trakcie modernizowania wodociągu.

W przyszłym roku będzie kontynuowana budowa asfaltowej ulicy o długości ponad kilometra.

- Przy dopiero co zakończonej budowie ul. Borowieckiej wykonano pusty kanał technologiczny, czyli kanalizację techniczną, która umożliwia wpuszczenie kabli m. in. do Internetu, kablówki itp. Na tym bardzo zależało mieszkańcom, więc to zrealizowaliśmy. Podobnie będzie teraz przy ul. Tuchomskiej - powiedział Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Gmina uwzględniła również prośby miejscowej rady sołeckiej, aby dodatkowo (tego nie było w planach) zrobić wyniesione skrzyżowanie ul. Borowieckiej z ul. Tuchomską, co tworzy naturalny spowalniacz.

W trakcie prac drogowych wjazd na ul. Tuchomską (przy niej mieści się szkoła) jest niemożliwy. Na szczęście w ubiegłym roku wybudowano ul. Północną, którą można teraz bez przeszkód dojechać do szkoły.

Za szkołą na skrzyżowaniu ul. Tuchomskiej z ul. Mazurską powstanie rondo. Ma ono na celu spowolnienie ruchu oraz umożliwienie zawracania autobusom szkolnym i osobom dojeżdżającym do szkoły.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.