Sulęczyńscy wolontariusze kwestowali na rzecz kartuskiego hospicjum

czwartek, 26 października 2017 r., 12:39
fot. nadesłane

Wolontariusze z gminy Sulęczyno po raz kolejny włączyli się w akcję wsparcia kartuskiego hospicjum domowego Caritas. W jedną z październikowych niedziel zorganizowali kwestę. Osobom, które wsparły akcję wręczali w podziękowaniu cebulki żonkili.

Sulęczyńscy wolontariusze już po raz czwarty włączyli się w pomoc na rzecz hospicjum. Włączyli się do akcji inaugurującej przyszłoroczne Pola Nadziei. W akcji wzięło udział piętnaścioro wolontariuszy - uczniów gimnazjum w Mściszewicach i członków szkolnego koła Caritas przy suleczyńskiej szkole podstawowej.

Dziesięcioro uczniów w Sulęczynie, dwoje w Węsiorach i troje w Mściszewicach kwestowało na rzecz hospicjum, niosącego pociechę i daje nadzieję tym, dla których jej już nie ma. Wolontariusze osobom, które wsparły zbiórkę wręczali cebulki żonkili, które wiosną przepięknie zakwitną w czasie Pól Nadziei. Do każdej cebulki dołączono adnotację z informacją o hospicjum i jego nr konta.

W tym roku rozdano łącznie 800 cebulek zakupionych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Udało się zebrać na rzecz hospicjum ponad trzy tysiące złotych.

Koordynatorkami akcji były Małgorzata Jutrzenka-Trzebiatowska oraz Emilia Kamińska.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.