Chmielno. Seniorzy bawili się wspólnie i integrowali

czwartek, 26 października 2017 r., 16:01
fot. MD-Z

W czwartkowe popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Zaproszono na nie 180 najstarszych mieszkańców sołectw Chmielno, Garcz, Kożyczkowo, Zawory i Przewóz.

Gmina Chmielno w tym roku zmieniła formułę dorocznego spotkania seniorów. W poprzednich latach najstarszych mieszkańców zapraszano na wspólne spotkanie świąteczne. Zastąpią je trzy oddzielne spotkania. Pierwsze zorganizowano w czwartkowe popołudnie w Chmielnie.

- Nową formułę zaproponowała pani Gabriela Jóskowska, kierownik GOPS. Zależy nam na tym, by bardziej zintegrować mieszkańców poszczególnych sołectw, dlatego postanowiliśmy zorganizować trzy spotkania. Osobne odbędą się dla mieszkańców Miechucina, Cieszenia, Reskowa, a także Borzestowa, Borzestowskiej Huty i Łączyńskiej Huty - mówił Jerzy Grzegorzewski wójt Chmielna.

Spotkanie rozpoczęto od mszy św. w kościele w Chmielnie. Po niej seniorzy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam czekał na nich pyszny poczęstunek i wiele atrakcji. Spotkanie umilił występ milusińskich z przedszkola Baśniowa Kraina. Z seniorami spotkała się też Magdalena Formela, funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, która przestrzegała seniorów przed oszustami działającymi metodami na wnuczka czy hydraulika. Uczestnicy biesiady przy poczęstunku mogli porozmawiać z dawno niewidzianymi rówieśnikami. Nie zabrakło też okazji do tańca - seniorom przygrywał zespół muzyczny.

- Bardzo się cieszę, że w naszej gminie wciąż się o seniorach pamięta i organizuje dla nich spotkanie. Myślę, że nowy sposób organizacji to dobry pomysł, na spotkaniu wigilijnym było nas bardzo dużo, więc trudniej było o spokojną rozmowę. Tymczasem taka uroczystość to dla nas przede wszystkim okazja do tego, by się spotkać i ze sobą porozmawiać, na co dzień z wieloma osobami nie mamy szansy się spotkać - mówiła pani Helena, jedna z uczestniczek spotkania.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 listopada w Miechucinie. O godz. 13 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św., a po niej, około godz. 14 seniorzy spotkają się w zespole szkół. W programie występy artystyczne, pogadanka na temat bezpieczeństwa, poczęstunek i zabawa przy muzyce. Nie zabraknie tańców i wspólnego śpiewania.

Z kolei na 15 listopada zaplanowano spotkanie dla seniorów z Borzestowa i okolic. Uroczystości rozpocznie msza św. o godzinie 12 w kościele parafialnym na Wygodzie. Po niej seniorzy spotkają się w szkole podstawowej w Borzestowie. Tak jak w Chmielnie i Miechucinie, spotkaniu towarzyszyć będą zabawa przy muzyce, tańce, śpiewanie, poczęstunek, występy oraz pogadanka o bezpieczeństwie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.