Uczniowie z I LO w Kartuzach najlepsi w powiatowym konkursie historycznym

piątek, 27 października 2017 r., 16:30
Zwycięska drużyna przed konkursem Zwycięska drużyna przed konkursem fot. nadesłane/I LO Kartuzy

Na początku października w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach odbył się X Konkurs Powiatowy "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości". Skierowany został do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Tematyka konkursu w roku 2017 obejmowała zagadnienie "Roli powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczypospolitej".

Z LO na Klasztornej udział brały dwie drużyny.

Zespół w składzie: Justyna Jelińska, Anna Walińska i Dawid Lewna uzyskał największą liczbę punktów i zwyciężył w konkursie.

10 listopada szkoła reprezentować będzie powiat kartuski w finale konkursu w Białym Dunajcu. Spotka się tam ze zwycięskimi drużynami z powiatów partnerskich powiatu zakopiańskiego.

Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów!

BR
nadesłane: I LO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.