Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję - rekordzista miał 2,5 promila

poniedziałek, 30 października 2017 r., 15:08
fot. internet/KPP Kartuzy

Od 1,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie mieli kierujący zatrzymani przez policję na drogach powiatu w miniony weekend. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów - takie sankcje ponieść mogą zgodnie z przepisami osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas minionego weekendu policjanci udaremnili dalszą jazdę aż czterem nietrzeźwym kierującym. Alkomat wykazał u nich od 1,5 do ponad 2,5 promili alkoholu w organizmie.

Zatrzymani nietrzeźwi to mężczyźni w wieku od 28 do 36 lat. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni cudzoziemiec, który mając organizmie ponad 2,5 promila alkoholu kierował daewoo.

- Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. Policja przypomina o odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu, ale apeluje też do osób, które mogą zareagować i powstrzymać kierowców spożywających alkohol przed siadaniem za kierownicę - przestrzegają policjanci.

Warto reagować, uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.