Akcja Znicz w powiecie kartuskim - cztery wypadki, 29 kolizji

piątek, 3 listopada 2017 r., 14:12
fot. internet/KPP Kartuzy

W czwartek wieczorem mundurowi zakończyli na drogach powiatu kartuskiego trwające przez tydzień działania w ramach akcji Znicz. W tym czasie doszło na tym terenie do czterech wypadków i 29 kolizji. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych czuwało łącznie 230 funkcjonariuszy.

Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych policjanci czuwali nad bezpieczeństwem.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się tacy, którzy postanowili usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Podczas akcji Znicz odnotowano trzy takie przypadki.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali też czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

W czasie tygodnia trwania akcji doszło do czterech wypadków drogowych i 29 kolizji, natomiast w sam Dzień Wszystkich Świętych doszło do dwóch kolizji, nie było żadnych wypadków drogowych.

W powiecie kartuskim przez tydzień w akcji brało udział 230 funkcjonariuszy.

Działania mundurowych w obrębie nekropolii w Kartuzach wspomogli adepci klas policyjnych i bezpieczeństwa z Kartuz i Żukowa. Młodzież pomagała parkować samochody, wskazywała miejsca parkingowe i przypominała o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.