Czy w szpitalu w Dzierżążnie zaświeci słoneczko Polsatu?

sobota, 4 listopada 2017 r., 16:08
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Pod koniec października w szpitalu w Dzierżążnie gościli przedstawiciele Fundacji Polsat. Goście na czele z prezesem Krystyną Aldridge-Holc zwiedzili cały oddział, zapoznali się z jego jasnymi stronami i tymi ciemniejszymi, jak duże potrzeby sprzętowe i remontowe. Jest nadzieja, że kolejne kolorowe pomysły ordynator Marty Banch i oddziałowej Marii Strahl będą wdrażane w życie.

Oddział prowadzony przez lek. med. Martę Banach wyróżnia się pod względem organizacyjnym. Zaangażowani pracownicy wdrażają nowatorskie metody rehabilitacji i aktywizacji chorych, m.in. realizują turnusy w modelu holenderskim (np. CIMT, "Adrenalina"). Personel dokłada wszelkich starań, by w ramach skąpego budżetu zapewnić dzieciom kolorowe miejsca spotkań i zabaw.

Jednak są problemy materiale, które rozwiązać może tylko wsparcie z zewnątrz. Potrzeb jest wiele, najpilniejsze to łóżka dla dzieci. Te stare, metalowe i drewniane, były naprawiane, ratowane już wielokrotnie. Meble mają 30-40 lat, służyły bardzo wielu pacjentom, ich dalsze "wskrzeszanie" staje się niemożliwe.

Łóżko i szafka są jedynym prywatnym miejscem pacjenta w szpitalu. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo tej osobistej przestrzeni poproszono o wsparcie Fundację Polsat. Goście zwiedzili cały oddział, zapoznali się z jego jasnymi stronami i tymi ciemniejszymi, jak duże potrzeby sprzętowe i remontowe. Jest nadzieja, że kolejne kolorowe pomysły ordynator Marty Banch i oddziałowej Marii Strahl będą wdrażane w życie.

nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.