Konkurs fotograficzny dla rolników i osób ubezpieczonych w KRUS.

niedziela, 5 listopada 2017 r., 21:09

Pokazanie na fotografiach tego, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia mogą występować w gospodarstwach rolnych oraz jak należy się przed nimi chronić - taki cel przyświeca konkursowi fotograficznemu, który trwa do 5 grudnia. Do udziału w nim zaprasza oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolników w Kartuzach.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat występujących zagrożeń utraty zdrowia i życia podczas różnorodnych prac w gospodarstwach rolnych oraz zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, a także uczulenie jego uczestników na zagrożenia występujące w życiu codziennym rolnika i członków jego rodziny.

- W trosce o życie i zdrowie rolników Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolników prowadzi działania prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób pracujących w gospodarstwach rolnych. Do tych działań należą szkolenia dla rolników, szkolenia dla dzieci w szkołach wiejskich, konkursy, pokazy, udział w imprezach masowych, rozprowadzanie broszurek i ulotek propagujących bezpieczną pracę. Pomimo naszych działań rolnicy nadal zgłaszają wypadki, które są wynikiem niewłaściwego postępowania i braku świadomości na temat niebezpieczeństw występujących podczas różnorodnych prac. Konkurs fotograficzny ma na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat występujących zagrożeń w środowisku pracy rolnika oraz ich sposobu eliminowania - informuje Jan Grabowski z KRUS w Kartuzach.

W konkursie mogą brać udział rolnicy oraz pełnoletni domownicy ubezpieczeni w PT KRUS Kartuzy. Zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać sytuacje występujące na terenie gospodarstw rolnych, które w drastyczny sposób zagrażają zdrowiu i życiu osób pracujących i przebywających tam. Autor zdjęcia powinien podać datę wykonania zdjęcia i miejscowość, w którym powstało, a także swoje dane wraz z numerem telefonu. Zdjęcia można dostarczyć w formie wydruku do siedziby KRUS w Kartuzach lub mailowo na adres kartuzy@krus.gov.pl. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami.

Konkurs trwa do 5 grudnia 2017 r. Jego regulamin dostępny jest w siedzibie KRUS.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.