Kolejna próba oszustwa - ostrzeż rodziców i dziadków

środa, 8 listopada 2017 r., 12:04
fot. MD-Z

W środę w godzinach przedpołudniowych na ternie Kartuz doszło do kolejnej próby oszustwa metodą na policjanta. Na szczęście osoba, którą wybrał złodziej nie dała się oszukać i szybko powiadomiła policję. Funkcjonariusze apelują, by zachować szczególną ostrożność i proszą, by ostrzec osoby starsze, gdyż oszuści najczęściej w jednej lokalizacji podejmują nawet kilkanaście prób wyłudzeń pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w środę, przed południem. Do jednego z mieszkańców Kartuz zadzwonił ktoś podając się za policjanta komendy wojewódzkiej. Poinformował, że pieniądze danej osoby są zagrożone i przyjedzie je odebrać kurier. Na szczęście osoba, która próbowano oszukać nie dała się nabrać i natychmiast powiadomiła policję.

- Apelujemy, by przestrzec starsze osoby, że oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze tą metodą i żeby nie dać się nabrać. Z doświadczenia wiemy, że jeśli na terenie miasta zdarzy się jeden taki przypadek, to oszuści próbują w tym czasie jeszcze w kilkunastu miejscach na danym obszarze. Próbują do skutku - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Warto zachować ostrożność, ale też ostrzec osoby starsze.

- Należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi, nawet podającymi się za funkcjonariuszy. Policja nigdy nie żąda pieniędzy od obywateli, ani w zastaw ani na okup. Nigdy też nie prowadzimy akcji, w których kogokolwiek z obywateli proszono o pomoc czy przekazanie pieniędzy - przestrzega Jarosława Krefta.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.