Obchody Święta Niepodległości - sprawdź, co będzie się działo

czwartek, 9 listopada 2017 r., 09:47
fot. archiwum/MD-Z

W sobotę świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w gminach powiatu kartuskiego odbędą się patriotyczne uroczystości. Sprawdź, co zaplanowano w poszczególnych miejscowościach.

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Sierakowicach

W Sierakowicach świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości rozpocznie się już w piątek. 10 listopada o godz. 18. wójt gminy Sierakowice zaprasza na koncert, który będzie miał miejsce w kościele św. Jana. Koncert kompozycji patriotycznych da Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu. To pierwsza w Polsce kameralna grupa specjalizująca się w wielogłosowej wokalnej miniaturze muzycznej o tematyce myśliwskiej i leśnej. Koncert poprzedzony zostanie mszą świętą.

Powiatowo - Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach
Powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 9.10. Wówczas nastąpi wymarsz z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej sprzed budynku Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach do kolegiaty, gdzie odprawiona zostania msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie jego uczestnicy spotkają się przy pomniki Matki Boskiej, gdzie starosta wygłosi okolicznościowe przemówienie, a poszczególne delegacje złożą wiązanki kwiatów. Po oficjalnej części będzie miał miejsce happening patriotyczny no 9 "Jak Fenix" w Parku Solidarności.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chwaszczynie
Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Sołectwo w Chwaszczynie zapraszają na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. Rozpoczną się one mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Następnie odbędzie się wspólna modlitwa i złożenie kwiatów przy obelisku w centrum miejscowości. Później uroczystości przeniosą się do szkoły przy ulicy Mickiewicza 16, gdzie wspólnie zostaną odśpiewane pieśni patriotyczne. Tam uczniowie zaprezentują widowisko słowno-muzyczne. W programie również wystawa zdjęć poświęconych miejscom pamięci narodowej oraz malarskie prace uczniów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szymbarku
W gminie Stężyca obchody Dnia Niepodległości rozpoczną się od mszy św. za Ojczyznę i dusze pomordowanych Zakładników Szymbarskich. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Szymbarku. Po nim uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Zakładników Szymbarskich i tam złożą kwiaty.

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Żukowie
Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski i ks. Krzysztof Sagan serdecznie zapraszają na Gminne Obchody Święta Niepodległości. Patriotyczną uroczystość rozpocznie Msza Św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11. w kościele p.w. WNMP w Żukowie. Po jej zakończeniu, nastąpi uroczysty przemarsz do kościoła św. Jana Chrzciciela. Po przemówieniu burmistrza i słowie ks. Krzysztofa Sagana swoje kwiaty złożą obecne delegacje. O godz. 19. organizatorzy zapraszają do kościoła pw. WNMP w Żukowie na koncert wokalno-instrumentalny zespołu ARTIS.

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach
Zarząd Powiatu Kartuskiego oraz Burmistrz Kartuz zapraszają wszystkich chętnych na koncert z okazji Święta Niepodległości. Koncert w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich oraz Dariusza Pietrzykowskiego odbędzie się 11 listopada o godzinie 17. w Kartuskim Centrum Kultury. Koncert podzielony jest na dwie części. Pierwsza część: W hołdzie Niepodległej, druga część: Viva l'Italia. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.