Awans SPR GKS Żukowo w Pucharze Polski

czwartek, 9 listopada 2017 r., 13:43

Pod koniec października drużyna SPR GKS Żukowo rozegrała wyjazdowy mecz piłki ręcznej finału eliminacji wojewódzkich Pucharu Polski. Przeciwnikiem był zespół Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Na zwycięzców meczu czekał awans do 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Żukowian. Najpierw bramkę zdobył Damian Didyk. Jak się okazało, goście nie oddali prowadzenia do końca spotkania. Do bramki Sokoła trafiali: Wojciech Hajnos, Karol Radecki oraz Filip Wiczkowski. Po 30 minutach gry SPR GKS Żukowo prowadziło 17:10.

W drugiej połowie drużyna z Kościerzyny wzięła się za odrabianie strat. W bramce pojawił się Artur Kaczmarek, który w poprzednim sezonie reprezentował Żukowo. Jego udane interwencje doprowadziły do tego, że gospodarze w 43 minucie zmniejszyli rozmiary porażki do jednego trafienia (18:19).

SPR GKS nie pozwolił jednak wyrwać sobie zwycięstwa. Celnie trafiali Wiczkowski i Radecki. Rywalizacja zakończyła się dwubramkową przewagą zawodników z Żukowa i to oni cieszyli się z awansu do dalszych gier.

60 minut ciekawego meczu zakończyło się wynikiem 26:24.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegrało u siebie 4 listopada. Rywalem była drużyna z czołówki tabeli - WKS Grunwald Poznań. Wynik końcowy tej rozgrywki to 28:27 dla zawodników z Żukowa.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów, można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo).