Sześć złotych medali dla młodych zapaśników z Cartusii Kartuzy

czwartek, 9 listopada 2017 r., 13:47

W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kolbudy uczestniczyło siedemnastu zawodników Cartusia Kartuzy. Powrócili oni z workiem medali. Zapaśnicy osiągnęli również wysoką lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Na turnieju stawiły się najsilniejsze drużyny z województwa pomorskiego oraz silna drużyna z Kaliningradu. Drużyna z Kartuz zdobyła łącznie 12 medali - 6 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe krążki. Ostatecznie boje grupa zakończyła drużynowo na drugim miejscu nieznaczną różnicą dwóch punktów za Rosją. Na turnieju zawodników z klubu prowadził trener Marcin Dobka.

Miejsca pierwsze zajęli: Eryk Stromski (kat. 53 kg/młodzicy), Jakub Myszk (kat. 66 kg/młodzicy), Michał Słupiecki (kat. 35 kg/mini-zapasy), Noe Wolski (kat. 44 kg/mini-zapasy), Jakub Chlechowicz (kat. 55 kg/mini-zapasy) oraz Borys Dera (kat. 29 kg/mini-zapasy).

Zawodnicy z Kartuz, którzy zajęli drugie miejsca to: Wiktor Zalewski (kat. 44 kg/mini-zapasy), Paweł Leik (kat. 29 kg/mini-zapasy), Dominika Konkel (kat. 29 kg/ młodzicy) i Błażej Miotk (kat. 66 kg/młodzicy).

Na trzecich miejscach uplasowali się zapaśnicy: Aurelia Godzińska (kat. 32 kg/mini-zapasy), Szymon Treder (kat. 32 kg/mini-zapasy) oraz Kamil Leik (kat. 42 kg/młodzicy).

Oprócz tego Paweł Janzen (kat. 66 kg/młodzicy) był czwarty, Paulina Reiter (kat. 47 kg/młodzicy) zajęła ósme miejsce, a na dziewiątej pozycji znaleźli się Karol Niklas (kat. 35 kg/młodzicy) i Michał Lis (kat. 35 kg/mini-zapasy).