Kartuzy. Skarpa na "małej obwodnicy" osunęła się po raz kolejny

czwartek, 9 listopada 2017 r., 15:44
fot. BK

Oddany w sierpniu odcinek ul. Chmieleńskiej, określany jako mała obwodnica Kartuz znów wymaga ingerencji drogowców. Po raz kolejny osunęła się ziemia ze zbocza. Tym razem spora część skarpy znalazła się na ścieżce rowerowej. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosili się do nas mieszkańcy.

Sytuacja powtarza się cyklicznie, przy intensywniejszych opadach deszczu. Kilkakrotnie doszło do tego, że woda zmywała ze skarpy ziemię, a ta spływała na ścieżkę rowerową i jezdnię.

Przypomnijmy, że inwestycję oddano do użytku na początku sierpnia br. Jej otarcie miało nastąpić 31 lipca, jednak przesunięto je wtedy na 9 sierpnia, ze względu na zniszczenia, które lipcowe ulewy tam wyrządziły. Wówczas wykonawca naprawił szkody, jeszcze przed oddaniem jej do użytku.

Sytuacja jednak powtarza się, a szkody przy każdych kolejnych opadach są poważniejsze, co więcej mogą zagrażać bezpieczeństwu zarówno pieszych, jak i kierowców. O interwencję w tej sprawie poprosili naszą redakcję mieszkańcy. Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Kartuzach z pytaniem, co jest przyczyną osuwisk i jak problem zostanie rozwiązany.

- Przyczyną takiego stanu rzeczy są opady, które od kilku miesięcy dają się nam we znaki. Nie pamiętamy tak ulewnego lata i jesieni. Powodują one rozmiękczanie skarpy, która w wyniku wsiąkania wody traci stabilność- informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Osuwisko ma wkrótce zostać naprawione.

- Wykonawca inwestycji został już zobowiązany do zabezpieczenia i umocnienia skarpy, aby sytuacje osuwania się jej więcej się już nie powtarzały - informuje urząd.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.