Wybrano nowy skład Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego

czwartek, 9 listopada 2017 r., 19:18
fot. MD-Z

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego ma nowy skład na szóstą kadencję. Jej członków wybrano w czwartek, 9 listopada podczas spotkania w sali komendy powiatowej PSP w Kartuzach. Do wyborów zgłoszono w tym roku przedstawicieli dwunastu organizacji, spośród nich reprezentanci NGO działających na terenie powiatu wybrali siedmioro.

Nowy skład Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego:

Błażej Plichta - Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie
Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie - stowarzyszenia, które liczy 178 członków czynnych, wspierających i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizacja, która bardzo dużo czasu poświęca na pracę na rzecz młodzieży oraz wprowadza nowe technologie w życiu lokalnego społeczeństwa.

Mariusz Florczyk - Fundacja Słoneczne Wzgórze, Stężyca
Fundator, założyciel i wiceprezes Fundacji Słoneczne Wzgórze w Stężycy; Członek IV i V kadencji (od 2013 do 2017 roku) Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego; Członek Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego; Organizator, twórca i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stężycy dla osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym z powiatu kartuskiego; Prezes Zarządu założonej w 2014 roku Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze; Animator kultury, współtwórca i koordynator wielu projektów edukacyjnych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i osób z niepełnosprawnością. Dyrektor i założyciel "Teatru Poza Sztuką" zajmującego się projektami artystycznymi; Laureat Perły Kaszub - Nagrody Starosty Kartuskiego w 2015 roku; Fundacja Słoneczne Wzgórze została Laureatem Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla Organizacji Pozarządowych Województwa Pomorskiego w 2015 roku.

Piotr Chistowski - Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP"
Sekretarz i członek V kadencji Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Prezes Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP". Pomysłodawca i organizator ChillOut Fest - imprezy na plaży w Chmielnie oraz organizator odbywającego się już od ponad czterech lat Konkursu Literackiego "Słowotok" i Konkursu Poetyckiego "O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno". Lider kolegium Kartuzy w projekcie Akademia Przyszłości oraz od czterech lat lider rejonu Szlachetnej Paczki w rejonie Kartuzy. Sekretarz i członek zarządu w Chmielnie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i członek Stowarzyszenia "Otwarte Kaszuby". Zawodowo dziennikarz.

Zyta Górna - Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego
Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, które będzie obchodzić w tym roku 10-lecie działalności. Stowarzyszenie podtrzymuje kaszubskie tradycje, przekazując je młodemu pokoleniu z babki na córkę i wnuczkę. Promuje także Kaszuby poprzez liczne wyjazdy na targi, jarmarki, kongresy i dożynki. Pani Zyta jest autorką książki "Smaki Kaszub". W Polsce jest znana z podróży kulinarnych z książką i licznych pokazów gotowania dla publiczności. Z inicjatywy Pani Zyty stowarzyszenie utworzyło w 2015 roku w Zgorzałem wioskę tematyczną -"Tabakowo Wioska". Pani Zyta jest laureatką wielu nagród takich jak m.in. Perła Kaszub Nagroda Starosty Kartuskiego, Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego, Skra Ormuzdowa, Medal Ministra Sawickiego, Kobieta Sukcesu 2014. Udziela się społecznie w różnych organizacjach pozarządowych, członek Zarządu Fundacji Wydawnictwa ZKP Gdańsk, członek drugiej kadencji ROPPK. Pełna energii, pasji i zaangażowania w to co robi dla Gminy, Powiatu, Województwa i Regionu Kaszub.

Alicja Domaschke - Stowarzyszenie Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Kaszuby", Kartuzy
8 grudnia 2003 roku wstąpiła do Zespołu Pieśni i Tańca "Kaszub" do grupy tanecznej i chóralnej. Jest bardzo aktywna, pomaga młodszym członkom w opanowaniu programu. Angażuje się całym sercem w życie zespołu co świadczy o tym, że dojeżdża na własny koszt na próby i występy. Członkowie zespołu cały czas wybierają ją do zarządu. Obecnie sprawuje w zarządzie funkcję skarbnika, za swą społeczną działalność została odznaczona medalem "Zasłużona dla Kultury Polskiej"

Joanna Czerwionka - Klub Sportowy Damroka w Chmielnie
Prezes Klubu Sportowego DAMROKA w Chmielnie, organizator letnich obozów rekreacyjno-sportowych i półkolonii żeglarskich w Chmielnie, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w Szkole Podstawowej w Chmielnie. Prowadzi pozalekcyjne zajęcia rekreacyjno-sportowe w Zaworach i w Garczu, prowadzi gimnastykę dla pań z Gminy Chmielno.

Urszula Sobiecka - Stowarzyszenie Samorządna Gmina Żukowo i Samorządu Powiatu Kartuskiego
Wielki społecznik sołectwa Niestępowo. Przez cztery kadencje jest członkiem Rady Sołeckiej Niestępowa. Dwanaście lat jest przewodniczącą KGW. Organizator wielu imprez integracyjnych. Wielokrotnie prezentowała Powiat Kartuski na szczeblu krajowym.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.