Dobiega końca termomodernizacja budynków należących do gminy Somonino

piątek, 10 listopada 2017 r., 10:40
Budynek komunalny w Egiertowie przed termomodernizacją Budynek komunalny w Egiertowie przed termomodernizacją fot. internet/somonino.pl

Gmina Somonino podjęła się zrealizowania kompleksowej modernizacji energetycznej budynków - mieszkań komunalnych w Połęczynie, Egiertowie, Goręczynie, a także OSP i GOK w Somoninie, jak również gminnego przedszkola w Goręczynie i OSP w Ostrzycach. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

W ramach tego zadania zadbano o poprawę właściwości energetycznych obiektów. W skład robót weszło: ocieplenie ścian i stropów, naprawa elewacji, naprawa pokrycia dachowego oraz opierzenia i orynnowania, wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacja ogrzewania, a także oświetlenia zewnętrznego. Oprócz tego poprawiono estetykę obiektów.

- Zakres prac na każdym obiekcie był inny, poprzedzony analizą i audytem energetycznym budynków, po to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki oszczędności na obiektach po modernizacji oraz wpisać się optymalnie w warunki konkursu Regionalnego Paragramu Operacyjnego Województwa Pomorskiego - wyjaśnił Zbigniew Richert, sekretarz Gminy Somonino.

Termin zakończenia robót przypada na koniec listopada 2017 r. Ich wartość wynosi 1.220.083,32 zł brutto. Inwestycja została dofinansowana kwotą 998.163 zł brutto w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 10.01. Efektywność energetyczna - mechanizm ZIT. Roboty wykonuje firma "Majkowski-Bau" Sp. z o. o. z Kościerzyny.

- Umowa z wykonawcą została podpisana w lipcu br., roboty budowlane natomiast rozpoczęto w sierpniu. Prace modernizacyjne są w większości na ukończeniu - poinformował Zbigniew Richert.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.