Trwa rozbudowa promenady wokół Jeziora Karczemnego

piątek, 10 listopada 2017 r., 14:06
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Do 15 grudnia zakończyć się mają prace przy rozbudowie promenady, która biegnie wzdłuż Jeziora Karczemnego w Kartuzach. Trasa, z której tak chętnie korzystają zarówno biegacze, jak i rowerzyści i rolkarze, wydłuży się o kolejne trzysta metrów.

Prace przy rozbudowie promenady rozpoczęły się w połowie września. Wówczas nastąpiło przekazanie placu budowy. W ramach prac Promenada Asesora zostanie wydłużona o około 300 m. Ciąg pieszo-rowerowy biec będzie od obecnego zakończenia promenady pomiędzy linią brzegową a domkami na ogródkach działkowych do miejsca, w którym Struga Klasztorna wypływająca z jeziora Mielonko wpływa do Jeziora Karczemnego. Ścieżka zostanie oświetlona i wyposażona w małą infrastrukturę.

Inwestycja ma być gotowa 15 grudnia.

Koszt budowy odcinka o długości około 300 metrów to około 417 tys. zł. Przypomnijmy, że gmina początkowo planowała na ten cel przeznaczyć mniejszą kwotę, bo 250 tys. zł, jednak nie udało się znaleźć wykonawcy, który podjąłby się zlecenia za taką sumę. Przetarg na to zadanie ogłoszono dwukrotnie, ostatecznie jego realizacji za ponad 400 tys. zł podjęło się konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. (lider) oraz Bituminium Sp. z o.o. (partner) z siedzibą w Linii.

Gmina planuje rozbudowę promenady o kolejny odcinek, kiedy do nastąpi jednak nie wiadomo.

- W tej chwili inwestycję realizujemy na gruntach należących do gminy. W kolejnym etapie byłaby realizowana na gruntach, które stanowią własność prywatną. Wymaga to od gminy przejęcia gruntów, jednak procedury jeszcze trwają - wyjaśnia Wojciech Jaworowski, wiceburmistrz Kartuz.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.