"Jak Feniks..." - młodzież uczciła Niepodległą happeningiem

sobota, 11 listopada 2017 r., 15:21
fot. MD-Z

Już po raz dziewiąty z okazji Dnia Niepodległości Centrum Inicjatyw Edukacyjnych wspólnie z młodzieżą przygotowało patriotyczny happening. W tym roku, ze względu na warunku atmosferyczne spektakl przeniesiono do Kartuskiego Centrum Kultury.

Happening zorganizowano już po raz dziewiąty. W tym roku młodzież w poruszającym widowisku przypomniała o rozbiorach Polski i o tym, jak po latach odzyskała wolność. Przygotowany przez CIE spektakl pełen był alegorii i symboli. Dawną rzeczpospolitą rozszarpały trzy bestie, ale tej udało się odrodzić jak feniksowi z popiołów...

W organizację happeningu włączyły się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z opiekunem Katarzyną Kaczorowską, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących ze "Wzgórza" z opiekunem Aleksandrą Rychert, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach pod opieką Beaty Grzenkowicz, a także Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach z Lilianą Malinowską.

Oprawę muzyczną przygotowali Marta Goluch oraz zespół Vox Cordis z ZSO nr 2 w Kartuzach. W spektaklu pomogli studenci Uniwersytetu Śląskiego z oddziału w Cieszynie. W role aktorów wcieli się prócz nich m.in. Olga Trawicka, Krystian Brylowski, Marcelina Adamczyk, Aleksandra Hirsz, Zofia Bruniecka.

Happening zakończyło tradycyjnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Każdy mógł też spróbować pysznej grochówki.

W ramach obchodów Święta Niepodległości o godz. 17 w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się koncert. Publiczność usłyszy m.in. pieśni patriotyczne w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich oraz Dariusza Pietrzykowskiego w Kartuskim Centrum Kultury

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.