Spadł pierwszy śnieg - na drogach jest ślisko i niebezpiecznie

sobota, 11 listopada 2017 r., 19:04
fot. MD-Z

W sobotni wieczór na Kaszubach zrobiło się biało. Spadł pierwszy śnieg. Na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie, więc kierowcy, zwłaszcza ci, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić opon letnich, powinni zachować szczególną ostrożność.

Pierwszy śnieg już dał się we znaki kierowcom. Warstwa, która pokryła drogi szybko topnieje, przez co jest ślisko i niebezpiecznie. Warunki są wyjątkowo trudne. W związku z niesprzyjającą aurą doszło do kolizji m.in. w Brodnicy Górnej. Warto zachować szczególną ostrożność za kółkiem.

Pamiętać należy, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych sytuacjach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, by zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.