Kartuzy. 21-latek zatrzymany z amfetaminą

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 11:44
fot. archiwum

W sobotę rano policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Kartuz. Znaleziono przy nim woreczek z amfetaminą. Mężczyznę zatrzymano w BMW, którego był pasażerem. Okazało się, że kierowca tego pojazdu nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów i wcześniej zażywał narkotyki.

Funkcjonariusze patrolujący miasto w sobotę rano zauważyli na jednym z parkingów bmw, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Z informacji, jakie posiadali policjanci wynikało, że tym samochodem mogą poruszać się osoby posiadające narkotyki. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. U 21-letniego pasażera bmw znaleźli foliowy woreczek z białym proszkiem. Badanie potwierdziło, że była to amfetamina.

Okazało się, że 21-letni kolega pasażera, który kierował bmw prowadził nie posiadając uprawnień, a przed jazdą zażywał narkotyki.

Policjanci zatrzymali pasażera, który noc spędził w policyjnym areszcie. W poniedziałek śledczy przedstawią mu zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności nie uniknie też kierowca bmw. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował on pojazdem pod wpływem środków odurzających może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.