Inwestycje drogowe w gminie Sulęczyno dobiegają końca

wtorek, 14 listopada 2017 r., 09:00
Droga Podjazdy - Widna Góra Droga Podjazdy - Widna Góra fot. nadesłane/gmina Sulęczyno

W gminie Sulęczyno zrealizowane zostały dwie duże inwestycje drogowe. Budowa drogi gminnej na trasie Podjazdy-Widna Góra została już zakończona. Tymczasem prace budowlane przy ulicy Leśnej, Księdza Zapałowskiego, Świętojańskiej, Stolemów, a także Godwina w Sulęczynie ukończone będą w połowie listopada.

W ramach projektu modernizacji drogi gminnej nr 166015G Podjazdy - Widna Góra, oprócz wykonania nawierzchni asfaltowej, przeprowadzono m.in.: roboty pomiarowe (w tym geodezyjne), regulację studni kanalizacyjnych, zaworów wodociągowych, hydrantów, a także wykonanie poboczy utwardzonych oraz montaż barierek ochronnych. Prowadzono też prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej oraz prace telekomunikacyjne.

Wykonawcą robót, wyłonionym na drodze przetargu było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS Sp. z o.o. z siedzibą w Kartuzach.

Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowanie inwestycji w wysokości 50 proc. zostało już pozyskane i wynosi 1.023.000 brutto zł. Całkowity koszt inwestycji to kwota 2.056.718,95 zł brutto.

- Gmina uzyskała już pozwolenie nadzoru budowlanego na użytkowanie drogi - poinformował Edmund Wilkowski, specjalista do spraw gospodarczych i zamówień publicznych.

Oprócz tego trwają prace budowlane przy przebudowie ulicy Leśnej, Ks. Zapałowskiego, Świętojańskiej, a także części ulic Stolemów i Godwina w Sulęczynie. Wyłonionym na drodze przetargu wykonawca robót również jest firma DROMOS z Kartuz.

- Inwestycja jest już na ukończeniu, zamknięcie robót zaplanowane jest na połowę listopada - mówił Edmund Wilkowski.

Koszt inwestycji wynosi 123.678,79 zł brutto. Dofinansowanie zostało uzyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i wynosi około 60 proc.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.