WOŚP po raz kolejny wsparła szpital w Dzierżążnie

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 16:19
fot. nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Po raz kolejny fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła szpital w Dzierżążnie. Tym razem do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przekazała 13 nowoczesnych łóżek z materacami oraz szafkami.

W czwartek, 9 listopada do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Dzierżążnie trafiło 13 nowoczesnych łóżek z materacami oraz szafkami.

- Tym samym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w styczniu 2017 r. grała m.in. dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom, wypełniła swoją obietnicę i wszystkie 75 łóżek zostało wymienionych - informuje Anita Dahm-Sobczyńska, rzecznik Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

- Lucyna Łuszczka, pielęgniarka oddziałowa w ZOL, dokłada wszelkich starań, by oddział nieustannie zmieniał się na lepsze i podkreśla, że to miejsce wiele zawdzięcza wszystkim osobom zaangażowanym i tym, którym "się chce" - dodaje.

Warto dodać, że Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Dzierżążnie przyjmuje osoby, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych, a nie wymagających hospitalizacji.

Przypomnijmy także, że w marcu 2015 roku ZOL w Dzierżążnie dzięki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał 40 zestawów wyposażenia sal chorych składających się z łóżek z opcją elektrycznego sterowania leżem w wielu płaszczyznach (poprzez intuicyjny pilot): wysięgnikiem z trójkątem, wieszakiem na kroplówki, dodatkowym miejscem montażowym na kroplówki, składanymi barierkami bocznymi, materaców przeciwodleżynowych ze zmywalnym pokrowcem (paroprzepuszczalny, antyalergiczny, do pełnej dezynfekcji) oraz przyłóżkowymi dwustronnymi szafkami przyłóżkowymi z regulowanym blatem.

Ponadto placówka w Dzierżążnie otrzymała także dwa ssaki medyczne oraz dziesięć materaców przeciwodleżynowych, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, fotel kąpielowy, czy aparat do mierzenia ciśnienia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.