Najmłodsi dowiedzą się, jak bezpiecznie żyć

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 16:20
fot. nadesłane/KP PSP Kartuzy

Ponad 750 dzieci z 19 szkół podstawowych z terenu powiatu kartuskiego w tym roku szkolnym pozna najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których przestrzegać należy w sytuacji zagrożenia. Wszystko za sprawą kolejnej edycji programu "Bezpieczne życie", który zainaugurowano w ubiegłym tygodniu w szkole w Lisich Jamach.

- Program dedykowany jest najmłodszym. Zależy nam na tym, by jak najwcześniej uświadamiać ich, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w domu i poza nim - w drodze do szkoły i w szkole. Program jest realizowany od wielu lat i przynosi realne efekty, bo często zdarza się, że to właśnie najmłodsi dzwonią po pomoc w sytuacji zagrożenia - informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta PSP w Kartuzach.

"Bezpieczne życie" to program, który pilotuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W Kartuskiem przy współpracy z dziewiętnastoma szkołami realizuje go Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Program podzielony jest na trzy bloki, poświęcone zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem - "Odnaleźć Zgubka", "Bezpieczny Dom" i "Przygody Ognika". Najmłodsi m.in. poznają zasady tego, jak zachować się w sytuacjach różnych zagrożeń, w przypadku zgubienia się i jak wezwać pomoc.

Tegoroczną edycję zainaugurowano 8 listopada w szkole podstawowej w Lisich Jamach. W uroczystości uczestniczyli m.in. st.bryg. Piotr Socha, zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kartuzach, mł.bryg. Janusz Kobiela - dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Kartuzach, Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic, Cezary Sreberski - główny specjalista ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Kartuzach oraz nauczyciele koordynatorzy programu z 19 szkół realizujących program. Uroczystość inaugurującą projekt umilił występ uczniów.

Realizacja programu potrwa do czerwca 2018 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.