Listopadowa profilaktyka dla pacjentów SPZOZ w Żukowie

poniedziałek, 13 listopada 2017 r., 20:40
fot. archiwum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żukowie organizuje w listopadzie dwie akcje profilaktyczne dla swoich pacjentów. 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji przygotowaliśmy 500 zaproszeń na bezpłatne badanie glukozy w surowicy krwi. Zostaną one przekazane wśród naszych pacjentów korzystającym z porad lekarskich w dniu 14 i 15 listopada.

Skierowanie jest na okaziciela, może więc z niego skorzystać członek rodziny objęty opieką naszego zakładu. Zalecamy, aby z zaproszeń skorzystały w szczególności osoby dorosłe, zwłaszcza te, które dość dawno nie miały badania glukozy w surowicy, lub obserwują u siebie objawy - zwłaszcza wzmożonego pragnienia i częstszego oddawania moczu. Zaproszenia są ważne do końca roku 2017.

Jak najwcześniejsza diagnoza jest oprócz zrównoważonej diety, prawidłowej masy ciała, aktywności fizycznej i właściwego leczenia warunkiem dobrej kondycji i długiego życia osób chorych na cukrzycę.

Jak wiadomo zapewniamy też profesjonalną opiekę. SPZOZ w Żukowie prowadzi poradnię diabetologiczną, w której porad udziela trzech lekarzy specjalistów. Możemy się też pochwalić wysokimi kwalifikacjami pielęgniarek, które zdobyły uprawnienia do edukowania i pielęgniarskie specjalizacje diabetologiczne.

W listopadzie wpisujemy się też w światową kampanię MOVEMBER dedykowaną zdrowiu mężczyzn. Zorganizowaliśmy dodatkowy dzień konsultacji urologicznych podczas którego lekarz specjalista urolog spotka się z panami w sprawie zdrowia okolic intymnych. Ten dzień poświęcamy profilaktyce chorób jąder.

W okresie 15-30 listopada przekażemy także naszym podopiecznym 150 zaproszeń na bezpłatne profilaktyczne badanie PSA. Pokierujemy je do grupy wiekowej 45+, aby zwrócić uwagę na potrzebę samoobserwacji i dbałości o zdrowie mężczyzn. W tym wieku mogą występować choroby gruczołu krokowego, a jednym z ich wskaźników może być podwyższony poziom PSA.

Zapraszamy serdecznie.

nadesłane/ SPZOZ w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.