Schetynówki 2018. Sprawdź, jakie samorządy mogą liczyć na dotację

wtorek, 14 listopada 2017 r., 09:14
fot. archiwum

Urząd Wojewódzki w Gdańsku opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na dotację mogą liczyć trzy gminy - Przodkowo, Sierakowice i Chmielno oraz powiat kartuski. Środków na budowę drogi nie udało się pozyskać jedynie gminie Żukowo.

W tym roku do Urzędu Pomorskiego w Gdańsku wpłynęło łącznie 100 wniosków, w tym 98 pozytywnie przeszło ocenę pod kątem merytorycznym. Wnioski, w tym 29 dotyczące dróg powiatowych i 69 dróg gminnych, opiewały łącznie na kwotę dofinansowania ponad 150.000.000 zł. Pomorskie ma zaś do rozdysponowania jedynie 43 743 828,00 zł, podzielone po równo pomiędzy gminy i powiaty. Na pewne dofinansowanie może więc liczyć 13 projektów gminnych i dziesięć powiatowych.

Jak wynika ze wstępnej listy rankingowej, z terenu powiatu kartuskiego na dotację mogą liczyć aż trzy gminy - Przodkowo, Sierakowice i Chmielno. Przodkowski projekt został oceniony najlepiej spośród wszystkich 69. Gmina Przodkowo pozyskane środki przeznaczy na przebudowę drogi gminnej Tokary-Kczewo. Inwestycja ta ma pochłonąć 4.387.860 zł, w tym 2.193.930 zł ma pochodzić z dofinansowania.

Na miejscu ósmym ulokowała się gmina Sierakowice, która będzie kontynuowała budowę drogi na około trzykilometrowym odcinku Jelonko-Tuchlino oraz wyasfaltuje ulicę Kopernika w Sierakowicach. Sierakowicki samorząd może liczyć na 1.936.688 zł dotacji na warte ogółem 3.873.376 zł zadanie.

Dofinansowanie trafi też do gminy Chmielno, której wniosek uplasował się na dziewiątej lokacie. Chmieleński samorząd za dotację w wysokości 1.813.590 zł zamierza wybudować drogę na trasie Sznurki-Maks. W sumie inwestycja opiewa na kwotę 3.627.199 zł.

Wśród gmin powiatu kartuskiego do dofinansowania nie udało się zakwalifikować gminie Żukowo. Jej projekt został sklasyfikowany dopiero na 65 miejscu. Żukowski samorząd wnioskował o 602.250 zł dotacji na budowę ul. Siostry Faustyny i ul. Wierzbowej na osiedlu Nowe w mieście Żukowo w ramach poprawy połączenia komunikacyjnego i bezpieczeństwa uczestników ruchu w obrębie drogi krajowej nr 20.

Dotację otrzyma też powiat kartuski. Powiatowy projekt ulokowano na bezpiecznym piątym miejscu. A tym samym w przyszłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach przebuduje drogę Lniska-Niestępowo-Gdańsk w miejscowości Sulmin w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zadanie opiewa na kwotę 2.727.236 zł. Wysokość wnioskowanej dotacji to 1.363.617 zł.

Drugi w wniosków powiatu kartuskiego (przebudowa drogi w miejscowości Kawle Górne wraz z przebudową skrzyżowania dróg powiatowych w Czeczewie) uplasował się na 15. miejscu, a co za tym idzie nawet w wyniku oszczędności poprzetargowych ma niewielkie szanse na dotację.

Jak podaje Pomorski Urząd Wojewódzki, ostateczny termin wnoszenia zastrzeżeń do wstępnej listy rankingowej to 20 listopada. Ostateczna lista rankingowa wniosków opublikowana zostanie w terminie do 30 listopada.

Z pełną wstępną listą rankingową można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.