Pożar budynku w centrum Przodkowa

wtorek, 14 listopada 2017 r., 12:13
fot. AL

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poddasza budynku w centrum Przodkowa. Ogień pojawił się najpewniej wskutek wady instalacji elektrycznej. Straty wstępnie oszacowano na około 40.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 11.20.

- Do pożaru doszło na poddaszu budynku usługowo-mieszkalnym przy ul. Kartuskiej w Przodkowie. Na parterze mieściła się część usługowa, a na piętrze mieszkalna. W momencie wybuchu pożaru w obiekcie znajdowało się dziesięć osób, które opuściły budynek przed przybyciem straży pożarnej - informuje st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

Pożarem objęta była powierzchnia około 40 metrów kwadratowych. Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł. Wartość uratowanego mienia szacuje się na około 400.000 zł.

- Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu od wewnątrz i zewnątrz budynku, pracach rozbiórkowych elementów konstrukcji dachu oraz poddasza. Obecnie trwają też prace przy zabezpieczaniu dachu celem ochrony budynku przed zalaniem - informuje st. kpt. Fryderyk Mach.

W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej z OSP Przodkowo, OSP Czeczewo, OSP Pomieczyno oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.