Trwa akcja "Podziel się kocykiem" - pomóż bezdomnym zwierzakom przetrwać zimę

wtorek, 14 listopada 2017 r., 14:23
fot. archiwum/MD-Z

Zima to czas szczególnie trudny dla czworonogów, które pozbawione są ciepłego i kochającego domu. Z myślą już po raz ósmy organizowana jest w Kartuzach akcja "Podziel się kocykiem". W jej ramach zbierane są m.in. karma, koce i różnego rodzaju akcesoria, które pomogą przetrwać zimę podopiecznym schroniska Ciapkowo w Gdyni oraz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Małych Ssaków Ostoja w Pomieczynie.

"Podziel się kocykiem" to wyjątkowa akcja, mająca na celu jest pomoc bezbronnym, potrzebującym, pozbawionym domów zwierzakom, którym zimą jest szczególnie ciężko. Potrzeby placówek opiekujących się bezdomnymi czworonogami oraz miejsc takich jak Ostoja zimą są szczególnie duże, dlatego bardzo ważne jest wsparcie osób o wielkich sercach. Akcję "Podziel się kocykiem" od ośmiu lat organizuje Gosia Woźniak.

W jej ramach w różnych punktach Kartuz i okolic odbywają się zbiórki karmy, koców i akcesoriów, potrzebnych w schronisku Ciapkowo oraz w ośrodku Ostoja. W tym roku w akcję włącza się również nasza redakcja. Dary dla zwierzaków można dostarczać do punktów, których listę podajemy poniżej oraz do naszej siedziby przy ul. Mściwoja II, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15.

Potrzebne są: sucha słoma, karma mokra i sucha dla psów i kotów, ziarno dla dzikich ptaków, smycze, orzechy, gazety, ręczniki papierowe, legowiska, środki czystości, koce, gumowe rękawiczki i miski, wysłużone dywany i wykładziny dywanowe.

Aktualności oraz informacje na temat akcji znaleźć można też na jej facebookowym profilu facebook.com/podzielsiekocykiem/. Kontakt do organizatorki akcji tel. 796 068 642.

Akcja trwa do 31 grudnia.

Dary można przynosić do następujących punktów:

- salon strzyżenia psów i kotów Sara na Os. Wybickiego 27 w Kartuzach
- studio tatuażu Freaky Skin przy ul. Dworcowej 18h w Kartuzach
- przychodnia weterynaryjna Taurus przy ul. Zamkowej 44 w Kartuzach
- redakcja portalu Expresskaszubski.pl przy ul. Jeziornej 2 w Kartuzach
- hotelik dla zwierząt Animal Care przy ul. Szpitalnej w Dzierżążnie (tel. 507 734 878)
- redakcja Kartuzy.info przy ul. Mściwoja II 13b/3 w Kartuzach

Warto dodać, że podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać łącznie 781 kilogramów mokrej i suchej karmy dla psów i kotów, kilkaset kocyków, legowisk, ręczników, poduszek, smyczy, obroży, misek, zabawek i gazet, natomiast Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" otrzymał 70kg ziarna dla ptaków, siano, kilka kilogramów orzechów i żołędzi, kilkanaście kilogramów karmy dla jeży, środki czystości oraz spory zapas ręczników papierowych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.