Dzierżążno. Budowa boiska wielofunkcyjnego na ukończeniu

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
fot. AL

Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie już od dawna czekali na nowoczesne i bezpieczne miejsce do uprawiania sportu. Znajdujące się tam wcześniej boisko nie było odpowiednio przygotowane do gry w piłkę, a dzieci po opadach deszczu tonęły wręcz w błocie.

O budowę boiska wielokrotnie apelował radny Dzierżążna, Mariusz Treder. Uchwalając budżet gminy Kartuzy na 2017 rok radni zabezpieczyli środki finansowe na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz parkingu.

- Trzeba nadmienić, że obok gazyfikacji Dzierżążna, która obecnie trwa to jedna z najważniejszych inwestycji, która ma służyć naszym najmłodszym mieszkańcom, a to przecież oni są naszą przyszłością. Budowa w zasadzie dobiega końca. Nowo powstałe boisko uatrakcyjni zajęcia z wychowania fizycznego i wzbogaci bazę dydaktyczną naszej szkoły. Przyjdzie jeszcze pewnie na to czas, ale chciałbym już teraz podziękować burmistrzowi za przychylność do realizacji tego zadania, radnym gminy Kartuzy oraz członkom gminnej komisji oświaty z Andrzejem Borzestowskim na czele za dostrzeżenie problemu i wielokrotne wspieranie idei budowy boiska w Dzierżążnie - zaznacza radny, Mariusz Treder.

Łącznie na realizację obu tych inwestycji zabezpieczono środki w wysokości 350.000 zł

Prace budowlane rozpoczęły się w połowie października bieżącego roku, a obecnie chylą się ku końcowi. Ich wykonawcą została, wyłoniona w drodze przetargu, firma Elsik.

Wielofunkcyjne boisko składać się będzie z: boiska do gry w piłkę ręczną - dostosowanego również do gry w piłkę nożną, dwóch boisk do koszykówki, boiska do siatkówki oraz tenisa ziemnego. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.