Gm. Sulęczyno. Zakończono termomodernizację szkoły w Podjazach i remizy OSP w Mściszewicach

czwartek, 16 listopada 2017 r., 09:10
Remiza OSP w Mściszewicach po przebudowie i termomodernizacji Remiza OSP w Mściszewicach po przebudowie i termomodernizacji fot. nadesłane/urząd gminy Sulęczyno

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach, a także przebudowa i termomodernizacja remizy OSP w Mściszewicach zostały zakończone. Aktualnie trwają prace związane z rozliczeniem tych dwóch inwestycji.

- Ocieplono ściany, wstawiono nowe drzwi garażowe do wjazdu dla samochodów strażackich. Wewnątrz budynku dokonano odnowienia całych pomieszczeń. Wykonano nowe posadzki, zamontowane zostało nowe oświetlenie, wymieniono całą instalację elektryczną i kanalizacyjną. Odmalowane zostały również ściany pomieszczeń - poinformował Edmund Wilkowski, specjalista do spraw gospodarczych i zamówień publicznych.

- Szkoła w Podjazach została ocieplona z zewnątrz styropianem, ponadto wymieniono okna w budynku. Wykonano też w części obiektu ogrzewanie podłogowe. Prace objęły również m.in. likwidację kominów, a także odmalowanie pomieszczeń - wymienił.

- Zostało zmienione źródło zasilania ocieplania tych obiektów. Zarówno w Szkole Podstawowej w Podjazach jak również w remizie OSP w Mściszewicach zamontowano pompy ciepła. W tej chwili jesteśmy na etapie rozliczania projektów - poinformował pracownik gminy Sulęczyno.

Wykonawcą robót zarówno w Szkole w Podjazach, jak i w remizie OSP w Mściszewicach, wyłonionym na drodze przetargu, była firma Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski z Pruszcza Gdańskiego.

Zadania te są częścią projektu "Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie Szwajcarii Kaszubskiej". Realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 10 Energia, Działania 10.2 Efektywność energetyczna. Projekt ten gmina Stężyca wykonuje w partnerstwie z gminami Chmielno, Sulęczyno, Linia.

Łączny koszt termomodernizacji szkoły w Podjazdach wynosi 960.066 zł brutto. Natomiast termomodernizacja i przebudowa remizy OSP w Mściszewicach to wydatek kwoty 782.219 zł brutto. Obie inwestycje dofinansowane są z funduszy unijnych w około 60 proc.

- Oprócz inwestycji w Podjazdach i Mściszewicach, kończymy budowę drogi wewnętrznej, czyli ulicy Księdza Zapałowskiego, Świętojańskiej, Stolemów, a także Godwina w Sulęczynie - poinformował wójt gminy Sulęczyno.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.