Międzypokoleniowo i kreatywnie w Kamienicy Szlacheckiej. Projekt "Zdrowy i aktywny senior" zakończony

środa, 15 listopada 2017 r., 18:56
fot. AL

Wieczorem obfitującym w moc muzyczno-teatralnych wrażeń podsumowano realizację projektu "Zdrowy i aktywny senior". Uczestnicy zadania zaprezentowali bowiem zdobyte podczas dwumiesięcznych warsztatów umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i licznymi pochwałami.

"Zdrowy i aktywny senior" to nazwa zadania, które od sierpnia realizowało Stowarzyszenie "Kaszubianki" z Kamienicy Szlacheckiej wraz z miejscowym Zespołem Kształcenia i Wychowania. Projekt był skierowany do osób 60+ ze szczególnym uwzględnieniem integracji międzypokoleniowej. Środki na jego realizację pochodziły z funduszów pozyskanych z powiatu kartuskiego oraz gminy Stężyca.

Tym samym przez ponad dwa miesiące seniorzy z Kamienicy Szlacheckiej mieli okazję udać się do teatru, zwiedzić wystawę stałą w Europejskich Centrum Solidarności w Gdańsku, czy uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach, które podzielono na trzy bloki. W ramach pierwszego z nich uczestnicy projektu dbali o aktywność i zdrowie. Pod okiem animatora sportu spędzali czas na zabawach na świeżym powietrzu, grach umysłowych, czy przypominali dawne gry i zabawy.

Blok drugi to teatr, muzyka i śpiew. Te zajęcia warsztatowe upływały seniorom na śpiewie i tańcu z animatorem kultury. Trzecim etapem projektu było twórcze działanie międzypokoleniowe, a więc seniorów i młodzieży. Efektem tych zajęć teatralno-muzycznych było powstanie etiudy teatralno-filmowej, którą zaprezentowano podczas wieczoru podsumowującego realizację projektu.

Można śmiało stwierdzić, że projekt zakończył się sukcesem. Występ wieńczący zadanie spotkał się z gromkimi brawami oraz słowami uznania i zachwytu ze strony licznej publiczności.

Realizujące projekt "Kaszubianki" jak zwykle zaraziły innych swoim optymizmem i chęcią do działania.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.