Gmina Somonino. Będzie dofinansowanie na panele fotowoltaniczne?

sobota, 18 listopada 2017 r., 08:00
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. internet/pixabay

Gmina Somonino złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Eko Energia od Somonina aż po Przywidz", w ramach którego ma zostać udzielone wsparcie na instalację paneli fotowoltanicznych. Do końca roku będzie wiadomo, czy projekt zostanie zrealizowany.

- Przedsięwzięcie polega na montażu paneli fotowoltaicznych na dachach budynków prywatnych oraz budynków użyteczności publicznej produkujących energię elektryczną - poinformował Zbigniew Richert, sekretarz gminy Somonino.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa energetycznego i jakości powietrza w regionie, poprzez zwiększenie udziału energii wytwarzanej przez odnawialne źródła energii. Realizacja projektu ma też doprowadzić do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do powietrza, a także zwiększyć produkcję zielonej energii elektrycznej.

Gminą partnerską, która również przymierza się do zrealizowania tego zadania jest Przywidz. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców obu gmin.

- Wójt gminy Somonino stwierdził, iż tak duża ilość złożonych wniosków od mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie pozwala na aplikowanie o dofinansowanie projektu. Gmina Przywidz otrzymała 267 szt. wypełnionych ankiet, natomiast do gminy Somonino wpłynęło 107 szt. - poinformowano na stronie internetowej gminy Somonino.

W styczniu bieżącego roku gmina złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania projektu w ramach Poddziałania 10.3.1. Odnawialne źródła energii - wsparcie dotacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Rozstrzygnięcie konkursu planowo ma nastąpić do końca 2017 roku. W przypadku otrzymania dofinansowania, realizacja projektu potrwa do września 2018.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.