Bezpłatny kurs komputerowy w Kartuskim Centrum Kultury

piątek, 17 listopada 2017 r., 19:50
fot. internet/pixabay.com

Podstawy pracy na komputerze i w sieci, tworzenie dokumentów tekstowych i formatowanie ich, arkusze kalkulacyjne - to przykłady zagadnień, które będą poruszane na bezpłatnym kursie komputerowym w Kartuskim Centrum Kultury. Chętni już mogą się zapisać na zajęcia.

Kurs odbędzie się dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków unijnych. Jest on adresowany do kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 74 roku życia, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego. Zgłaszać się mogą zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne oraz bierne zawodowo np. emeryci i renciści.

Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu w Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach przy ul. Klasztornej. W ramach projektu planuje się utworzenie czterech piętnastoosobowych grup z podziałem na poziom podstawowy i zaawansowany. Zajęcia dla poszczególnych grup będą odbywać się w godzinach 9.30-11.30, 11.30 -13.30, 16.30-18.30 oraz 18.30-20.30.

Program kursu podzielony będzie na cztery bloki - podstawy pracy z komputerem, podstawy pracy w sieci, przetwarzanie tekstów i arkusze kalkulacyjne. Uczestnicy zajęć nauczą się m.in. podstaw przeglądania internetu, korzystania z poczty, przygotowywania wydruków oraz pracy na arkuszu kalkulacyjnym.

Uczestnicy kursy otrzymają niezbędne materiały pomocnicze oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Liczba miejsc na kurs jest ograniczona. Chętni mogą zapisać się w Kartuskim Centrum Kultury oraz pod nr. tel. 58 681 29 39. Więcej informacji uzyskać można pod nr. tel.535 255 582.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.