W Kartuzach polała się krew....niemal 16 litrów!

sobota, 18 listopada 2017 r., 13:06
fot. AL

W sobotę od wczesnych godzin porannych w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach ustawiały się kolejki osób chętnych do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Łącznie stację odwiedziło 37 krwiodawców, z których 35 mogło oddać płyn ratujący życie. Tym samym bank krwi wzbogacił się aż o niemal 16 litrów tego drogocennego lekarstwa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku kilka miesięcy temu wyszło z inicjatywą sobotnich akcji oddawania krwi. Pierwsza z nich odbyła się w sobotę, 1 lipca - na progu sezonu wakacyjnego. Kolejna we wrześniu, zaś ostatnia z tegorocznej weekendowej możliwości oddania krwi odbyła się w sobotę, 18 listopada.

Każda z akcji spotkała się ze sporym odzewem krwiodawców z powiatu kartuskiego. Podczas lipcowej i wrześniowej do Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach przybyło łącznie 70 osób, z których 61 mogło oddać krew, darując tym samym około 27 litrów najcenniejszego leku.

W sobotę bank krwi kartuscy krwiodawcy uzupełnili o kolejnych niemal 16 litrów płynu ratującego życie.

- Podczas dzisiejszej akcji łącznie zarejestrowało się 37 osób, z czego aż 35 oddało krew. Dwie osoby niestety nie zakwalifikowały się na oddanie krwi. Chciałbym podziękować wszystkim krwiodawców za tak liczne przybycie i podzielenie się darem krwi - podkreśla mł. ogn. Paweł Gawin, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kartuzach.

Jak dodaje, sobotnie akcje oddawania krwi będą kontynuowane w przyszłym roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.