Żukowo. W XV Gminnym Turnieju KGW zwyciężyły panie z Chwaszczyna

sobota, 18 listopada 2017 r., 19:22
Zwyciężczynie turnieju - KGW Chwaszczyno Zwyciężczynie turnieju - KGW Chwaszczyno fot. Longina Templin

W tegorocznej edycji konkursu Kół Gospodyń Wiejskich wystartowało 15 drużyn. Aby wygrać konkurs należało zdobywać punkty w czterech konkurencjach - kulinarnej, modowej, wokalnej i tanecznej. Smaczną niespodzianką był olbrzymi urodzinowy tort, którym mogły się delektować zarówno uczestniczki turnieju, jaki i widzowie. Główne trofeum - Grand Prix trafiło do rąk pań z KGW Chwaszczyno.

Kryształowy jubileusz rozpoczęli zaproszeni goście z Tomaszowa Mazowieckiego. Formacja rewiowa Step by step zaprezentowała układ taneczny "Ojczyzna" i polonez Ogińskiego. Za swój występ zebrali gromkie brawa.

Konkursowe zmagania na parkiecie rozpoczęto od mody pod hasłem "Deszczowa kreacja". Modelki na prezentacje miały pół minuty. Po pokazach indywidualnych na wybiegu odbył się wspólny pokaz wszystkich kół.

Kolejną konkurencją turnieju była prezentacja wokalna. Do wyboru była piosenka kabaretowa z inscenizacja pod nazwą "Warto było" lub "Mega babki to my". KGW Małkowo postawiło na retro i zaśpiewało w stylowych strojach przedwojenny hit Mariana Hemara "Upić się warto".

Przewodnicząca KKW Łapino Elżbieta Sakowiec przygotowała tekst piosenki "Bo jesteśmy mega babki", który w telegraficznym skrócie przypomniał większość działań piętnastu minionych turniejów. O mega babkach śpiewał też zespól z Miszewa.

- Chciałyśmy rozreklamować, że warto w młodości poszaleć, a mamy, które na co dzień mają pełne ręce roboty, powinny sobie pozwolić na odrobinę prywatności i luz. Pomysły zbierałyśmy przez dwa miesiące, robiąc burzę mózgów. Intensywne ćwiczenia zajęły nam dwa tygodnie - powiedziała nam Ewa Szweda z KGW Borkowo, autorka piosenki do hasła "Warto było".

Ostatnim punktem programu był dowolny taniec. Małkowo i Miszewo postawiło na country. Chwaszczyno tańczyło do piosenki Kayah "Po co", a Łapino wybrało "Czekoladę". Panie z Borkowa zaprezentowały taniec… pt. Gęsi z Jeziora Głębokiego w Borkowie.

Przez cały czas trwania turniejowych zmagań można było podziwiać wystawione na stole serniki.
Panie przygotowały m. in. sernik królewski, babci Ireny, kaszubski z ziemniakami, z rosą, wodny i kajmakowy.

Część artystyczną wypełniły występy zespołów - Rapsodia, Czarodzieje z kaszub, Jass&one i Kris. Swój wokalny talent zaprezentował Marek Sękowski. Konferansjerkę prowadził Leszek Przewoski.

W jury zasiadali: Piotr Hałuszczak, przewodniczący oraz Beata Stoppa i Barbara Ditrych. Po podliczeniu zdobytych punktów ogłoszono zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach. Panie otrzymały puchary i upominki, a wszystkie koła biorące udział w turnieju dostały nagrody rzeczowe.

Grand Prix zdobyło KGW Chwaszczyno za największą ilość punktów.

- To jest nasze piąte Grand Prix. Po ogłoszeniu werdyktu jury przeszliśmy burzę emocjonalną. Przeżywamy wielką radość, bo nas doceniono. To co wykonujemy jest słusznie oceniane i interpretowane. Najbardziej pracochłonne są układy taneczne. Zabrało to nam dwa miesiące. Przed nami występ na szczeblu powiatowym, który musimy jak najlepiej wykonać, bo reprezentujemy gminę Żukowo - stwierdziła Barbara Myszk - Herrmann, przewodnicząca KGW Chwaszczyno.

Kategoria kulinarna
I miejsce - KGW Leźno
I miejsce - KGW Otomino
II miejsce - KGW Pępowo
III miejsce - KGW Widlino

Kategoria moda
I miejsce - KGW Borkowo
I miejsce - KGW Łapino
II miejsce - KGW Niestępowo
III miejsce - KGW Przyjaźń

Kategoria wokalna, piosenka kabaretowa z inscenizacją
I miejsce - KGW Małkowo
II miejsce - KGW Tuchom
III miejsce - KGW Żukowo

Kategoria taneczna
I miejsce - KGW Skrzeszewo
II miejsce - KGW Miszewo
III miejsce - KGW Glincz

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.