Łapalice. Wypadek na terenie zamku - ranny 19-latek

niedziela, 19 listopada 2017 r., 19:47
fot. archiwum

19-letni mężczyzna nie zauważył szybu windowego i spadł z wysokości 5-6 metrów, doznając poważnego urazu nóg. Do zdarzenia doszło podczas wieczornego zwiedzania zamku w Łapalicach.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 19.40.

- Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Grupka młodych ludzi zwiedzała zamek. 19-letni mężczyzna nie zauważył szybu windowego i wpadł do niego. Upadł z około 5-6 metrów. Na miejsce zaalarmowano służby ratownicze. Po przybyciu na miejsce strażaków podjęto ewakuację poszkodowanego. Okazało się, że dostęp do dna szybu istnieje od najniższej kondygnacji obiektu. Mężczyznę ewakuowano i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego - podaje st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

19-latek jest przytomny. Odniósł poważne obrażenia nóg. Został przetransportowany do szpitala.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.