Skrzeszewo. Kolejna akcja strażaków dla druha Wiesława Doliny

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 16:21
fot. Longina Templin

W sobotni wieczór w remizie OSP w Skrzeszewie odbył się bal charytatywny strażaków i ich przyjaciół, podczas którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla chorego druha Wiesława Doliny. Chętnych było więcej niż miejsc na sali. Dlatego też organizatorzy planują już kolejne imprezy. Podczas kwesty zebrano ponad 2700 złotych.

O walce Wiesława Doliny z chorobą pisaliśmy na naszych łamach cztery dni temu. Przypomnijmy, że u pacjenta zdiagnozowano SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Ta choroba neurologiczna atakuje nerwy odpowiedzialne za ruch. Pacjent zachowuje czucie, ale nie może wykonać ruchu. Aby wrócić do zdrowia potrzebuje kolejnych zabiegów i rehabilitacji.

W Dniu Strażaka przeprowadzono pierwszą kwestę przy kościele. Żebrano wtedy 630 zł, które zawieziono druhowi Wiesławowi Dolinie. Skrzeszewscy druhowie postanowili zbiórkę pieniędzy kontynuować.

Powstał nowy pomysł, aby zorganizować bal charytatywny, podczas którego odbędzie się kwesta na rzecz chorego kolegi.

- Chcemy dorzucić naszą cegiełkę na leczenie i rehabilitację dla Wieśka, aby go wesprzeć w potrzebie i żeby wiedział, że o nim myślimy. Przymierzamy się do kolejnych tego typu imprez w karnawale. Strażacy lubią pomagać i są wszędzie, gdzie ktoś tej pomocy oczekuje - powiedziała druhna Hanna Block, która wraz ze skarbniczką Urszulą Sobisz i wiceprezeską Sylwią Treder była inicjatorką imprezy.

Swoją cegiełkę dorzucił też DJ Adam Klejsa i zespół Kris, którzy w sobotni wieczór wystąpili w remizie charytatywnie.

- Naszą akcją chcemy zachęcić innych potencjalnych darczyńców. W wspieraniu Wieśka jesteśmy solidarni z druhami z Żukowa, bo jesteśmy jedną wielka rodziną - dodał prezes Tadeusz Serkowski.

- Wszyscy jesteśmy dobrej myśli. Leczenie i rehabilitacja druha Wiesia Doliny idzie ku dobremu. Dlatego dalsze zbiórki na ten cel są potrzebne i mają sens. Cieszy nas to, że są ludzie, którzy chcą pomagać. To daje dużą nadzieję na przyszłość - dodała druhna Sylwia Treder.

Na suto zastawianych stołach było jedzenie przygotowane w domu przez uczestników imprezy. Organizatorzy uznali, że to tańsze niż catering. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć dla chorego druha.

Przyszedł czas wyników kwesty, które ogłosiła druhna Alicja Zarach, sekretarz zarządu OSP.
Uczestnicy balu wrzucili do strażackiego hełmu ponad 2700 złotych.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.