Szklana. Ciężarowy mercedes rozbił się na drzewie - nie żyje 37-latek

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 20:55
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór na trasie Szklana-Leszczynki. BMW wylądowało tam w rowie, ciężarowy mercedes uderzył z kolei w drzewo. Kierujący ciężarówką 37-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Droga na odcinku, na którym doszło do wypadku, jest zablokowana. Na drogach jest ślisko. Służby apelują o ostrożność!

Do zdarzenia doszło około godziny 18.30 na drodze powiatowej relacji Sierakowice-Borucino.

- Doszło do wypadku, w którym uczestniczyły dwa pojazdy - ciężarowy marki Mercedes oraz osobowe BMW. Podczas zderzenia samochód ciężarowy uderzył w drzewo, BMW z kolei wylądowało w rowie. W wyniku wypadku śmierć poniósł 37-letni kierowca ciężarowego mercedesa, mieszkaniec powiatu kartuskiego. Dwie osoby podróżujące samochodem BMW nie odniosły obrażeń - informuje st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

Na miejscu wciąż trwają czynności wyjaśniające okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, OSP Kamienica Szlachecka, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na drogach panują bardzo trudne warunki. Jezdnie są śliskie. Służby apelują o szczególną ostrożność!

Aktualizacja - wtorek, 21 listopada

Jak podaje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta, ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzeniu funkcjonariuszy wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem na śliskiej nawierzchni podjął manewr wyprzedzania BMW z przyczepką. Wpadł w poślizg. Uderzył w przyczepkę, a następnie w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu. Kierujący BMW był trzeźwy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.