Lampy do wnętrza urządzonego w stylu loft

wtorek, 21 listopada 2017 r., 11:22
Stylowa lampa do salonu z http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu Stylowa lampa do salonu z http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/9-lampy-do-salonu fot. nadesłane

Styl loft cieszy się obecnie dużym powodzeniem - wybierany jest zarówno do większych apartamentów i domów jednorodzinnych, jak również do małych kawalerek. W loftach ważne jest nie tylko dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz mebli, aby uzyskać ten charakterystyczny, industrialny wygląd, ale również należy zwrócić uwagę na oświetlenie. Na co warto się zdecydować?

Wnętrza urządzone w stylu loftowym wyróżniają się surowością, ale jednocześnie niebanalną elegancją nawiązującą do wzornictwa przemysłowego. Na ścianach w loftach możemy zobaczyć niewykończony beton albo gołą cegłę. Podłogi wykończone są także betonem albo deskami drewnianymi lub panelami z efektem postarzenia. Meble w loftach wykonane są także z postarzanego drewna lub metalu. Aby dopełnić wnętrze, powinniśmy również dobrać odpowiednie oświetlenie.

Obecnie lampy nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również stanowią element aranżacji wnętrza. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się z różnymi modelami i dopasować je do swojego gustu oraz wyposażenia wnętrza.

Lampy w stylu loft - co warto wybrać?

Jeśli poszukujemy lamp do wnętrz w stylu loftowym, powinniśmy przede wszystkim postawić na te o industrialnym - przemysłowym wyglądzie. W końcu pierwsze lofty zaczęły powstawać właśnie w opuszczonych pomieszczeniach fabrycznych. Na szczęście, w związku z popularnością stylu loft, mamy w czym przebierać. Jakie lampy stojące do salonu i innych pomieszczeń wybrać?

Lampy loftowe przede wszystkim produkowane są z emaliowanego metalu lub wykonane są z wykończeniem srebrnym, postarzanym złocie albo modnej miedzi. Są one dostępne jako lampy wiszące z szerokimi kloszami, ale możemy również zakupić je w wariancie stojącym - podłogowym albo jako lampki biurkowe. Wykończone w czerni, bieli, szarościach to te najbardziej popularne.

Bardzo popularne są także lampy wykonane z kabli z oprawkami na żarówki - mogą mieć też rożne kolory lub kabel w oplocie z tkaniny. Możemy też wyszukać je jako lampy w stylu skandynawskim, ponieważ również pasują do takich aranżacji. Lampy te mogą mieć pojedyncze sznury albo można zastosować kilka z nich. Także kupimy je jako lampy "pająki" z podwieszonymi pod sufitem sznurami.

Kolejna popularna propozycja to lampy druciane. Oferowane są głównie jako lampy wiszące, ale znajdziemy też modele stojące. Druciane klosze mogą przyjmować różne postaci, na przykład diamentu, kuli, drucianej misy. Najlepiej prezentują się z żarówkami typu Edison.

Interesującą sugestią są też minimalistyczne lampy w stylu kubistycznym - montowane na sufitach lub jako kinkiety. Z pewnością wiele propozycji oraz inspiracji nowoczesnych lamp znajdziecie na http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/44-lampy-nowoczesne.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.