Powiat. Straż graniczna przechwyciła 21 tysięcy nielegalnych papierosów

wtorek, 21 listopada 2017 r., 12:41
fot. internet/www.morski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili w piątek na terenie powiatu kartuskiego ponad 21 tysięcy papierosów bez akcyzy. Ich łączna wartość to ponad 14 tysięcy złotych.

Strażnicy graniczni z placówki Straży Granicznej w Gdyni w piątek, 17 listopada ujawnili na terenie jednej z posesji w powiecie kartuskim 21.200 nielegalnych papierosów o łącznej szacunkowej wartości 14 413 złotych. Trzymano je w ciężarówce man oraz w kontenerze. Do posiadania towaru przyznał się kierowca mana - 45-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

W Placówce Straży Granicznej w Gdyni wszczęto postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Wkrótce mężczyźnie zostanie postawiony zarzut posiadania i przewożenia wyrobów akcyzowych.

Oprac. MD-Z
Info: Morski Oddział Straży Granicznej

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.