Somonino. Maszerowali i zachęcali do udziału w Szlachetnej Paczce

wtorek, 21 listopada 2017 r., 14:03
fot. nadesłane

Ulicami powiatu kartuskiego przeszły aż dwa marsze Szlachetnej Paczki, w Kartuzach oraz Somoninie. Ten ostatni promował otwarcie bazy rodzin dla rejonu Sierakowice-Somonino. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Somoninie zachęcali do zostania Świętym Mikołajem i odmienienia czyjegoś losu.

W powiecie kartuskim utworzono dwie bazy Szlachetnej Paczki - w Kartuzach oraz Somoninie dla rejonu Sierakowice. Na jego czele tradycyjnie stanęła Hanna Wrońska. Otwarcie bazy rodzin właśnie dla tego rejonu promowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Somoninie, którzy z flagami Szlachetnej Paczki i czerwonymi balonami przemaszerowali do Urzędu Gminy Somonino. Uczestników marszu powitał wójt gminy Somonino Marian Kryszewski, który od lat wspiera inicjatywę Szlachetnej Paczki.

Warto dodać, że w rejonie Sierakowice na to, aby magia świąt dotarła również do ich domów, czekają jeszcze trzy rodziny. Łącznie obdarowanych ma zostać około 60 rodzin.

Darczyńcą może być każdy - osoba prywatna, zespół znajomych, firma itd. Jeśli chcesz sprawić, by do czyjegoś domu zagościła magia świąt Bożego Narodzenia, zostań darczyńcą. Przygotuj materialną pomoc dla konkretnych osób i zostań dobrym duchem wybranej przez siebie rodziny. To nie rzeczy bowiem pomagają, ale ludzie - przekazana pomoc jest wyrazem wsparcia w dążeniu do wygrania wyzwania zmiany swojego życia, którego podjęła się rodzina.

W sobotę na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.